KAPELA STARÝCH ČASŮ

Nejbližší akce

6.5.-14.5. 2024
Švédsko
19.5. 2024
100. výročí návštěvy T. G. Masaryka v Čejkovicích
23.5. 2024
Turnaj regionu Podluží, Lanžhot
6.6. 2024
Soukromá akce, Veselí N.M.
15.6. 2024
Soukromá akce, M.N.Ves
27.7. 2024
Soukromá akce, Josefov
28.9. 2024
Soukromá akce, Josefov
11.10. 2024
Soukromá akce, M.N.Ves

Kapela starých časů - něco z historie

Kapela starých časů je produktem původně recesního záměru vytvořit kapelu, která by hrála tradiční písničky v netradičním složení a mírně pozměněných aranžích. Úplný počátek je v roce 2002, kdy se sešli 4 zakládající členové (Jiří Balga, Mirek Konečný, Mirek Hřebačka a Aleš Juráček) v hospůdce na pivu. Jejich původní záměr vůbec nebyl založit hudební tělísko, ale prostě k tomu došlo. Důkazem budiž i zachovaná zakládací listina (druhá strana účtenky) s roztřesenými podpisy jmenovaných. Hned také přišla první akce (firemní vánoční večírek), na které kapela poprvé společně zahrála. K této akci byl tehdy přizván další člen kapely, Luboš Zahradník, a tím bylo dokončeno základní složení na mnoho příštích let. Pár let hrál v kapele i Pavel Urbánek, který přišel s několika zajímavými skladbami, které se úspěšně hrají dodnes. Stejně jako on i Jiří Balga už s námi dnes nehraje, zato máme od ledna 2011 významnou posilu v osobě Božina (Jacka) Balgy. Takže současné složení je: Mirek Konečný (trubka, vokály), Aleš Juráček (klarinet, saxofon, vokály), Mirek Hřebačka (kontrabas, vokály), Božin Balga (12ka kytara, cimbál, vokály), Luboš Zahradník (kytara, banjo, foukačky, sólo zpěv).

Díky uvedenému nástrojovému složení a i tomu, že každý z členů vyšel z jiného hudebního zázemí, má kapela poměrně široké žánrové rozpětí. Začínali jsme s mírně specifickým pojetím klasických country písniček. Postupem doby jsme se stále více zaměřili na skladby bluesového, swingového, někdy i dixi charakteru a taky občas trochu Rock'n Rollu nebo bigbítu, více méně z recese. Dokážeme také zahrát muziku lidovou, včetně cimbálové (cimbál virtuosně ovládá B. Balga), je-li k tomu ta pravá nálada. Nutno podotknout, že se vždy jedná o skladby převzaté, jen mírně či více upravené. Vlastní tvorbou zatím nedisponujeme.

Muziku děláme především pro radost svoji a hlavně těch, kteří nás poslouchají. Naším hlavním zaměřením jsou menší akce typu rodinných oslav, firemních večírků, svatby, zábavy. Významnou naší akcí posledních let je také únorový Čundrbál v Prušánkách. Jsme vybaveni vlastní, kvalitní aparaturou, se kterou jsme schopni ozvučit i běžné sály kulturních domů či restaurací.

Naším heslem je: "Hrajeme pro radost a je to na nás znát"