KAPELA STARÝCH ČASŮ

Nejbližší akce

6.6. 2024
Soukromá akce, Veselí N.M.
15.6. 2024
Soukromá akce, M.N.Ves
29.6. 2024
Soukromá akce, Mor.Žižkov
20.7. 2024
Deutsch-Wagram
27.7. 2024
Soukromá akce, Josefov
31.8. 2024
Soukromá akce, Nechory
6.9. 2024
Soukromá akce, Hodonín
28.9. 2024
Soukromá akce, Josefov
11.10. 2024
Soukromá akce, M.N.Ves

Kapela starých časů - něco z historie

Kapela starých časů je produktem původně recesního záměru vytvořit kapelu, která by hrála tradiční písničky v netradičním složení a mírně pozměněných aranžích. Úplný počátek je v roce 2002, kdy se sešli 4 zakládající členové (Jiří Balga, Mirek Konečný, Mirek Hřebačka a Aleš Juráček) v hospůdce na pivu. Jejich původní záměr vůbec nebyl založit hudební tělísko, ale prostě k tomu došlo. Důkazem budiž i zachovaná zakládací listina (druhá strana účtenky) s roztřesenými podpisy jmenovaných. Hned také přišla první akce (firemní vánoční večírek), na které kapela poprvé společně zahrála. K této akci byl tehdy přizván další člen kapely, Luboš Zahradník, a tím bylo dokončeno základní složení na mnoho příštích let. Pár let hrál v kapele i Pavel Urbánek, který přišel s několika zajímavými skladbami, které se úspěšně hrají dodnes. Stejně jako on i Jiří Balga už s námi dnes nehraje, zato máme od ledna 2011 významnou posilu v osobě Božina (Jacka) Balgy. Takže současné složení je: Mirek Konečný (trubka, vokály), Aleš Juráček (klarinet, saxofon, vokály), Mirek Hřebačka (kontrabas, vokály), Božin Balga (12ka kytara, cimbál, vokály), Luboš Zahradník (kytara, banjo, foukačky, sólo zpěv).

Díky uvedenému nástrojovému složení a i tomu, že každý z členů vyšel z jiného hudebního zázemí, má kapela poměrně široké žánrové rozpětí. Začínali jsme s mírně specifickým pojetím klasických country písniček. Postupem doby jsme se stále více zaměřili na skladby bluesového, swingového, někdy i dixi charakteru a taky občas trochu Rock'n Rollu nebo bigbítu, více méně z recese. Dokážeme také zahrát muziku lidovou, včetně cimbálové (cimbál virtuosně ovládá B. Balga), je-li k tomu ta pravá nálada. Nutno podotknout, že se vždy jedná o skladby převzaté, jen mírně či více upravené. Vlastní tvorbou zatím nedisponujeme.

Muziku děláme především pro radost svoji a hlavně těch, kteří nás poslouchají. Naším hlavním zaměřením jsou menší akce typu rodinných oslav, firemních večírků, svatby, zábavy. Významnou naší akcí posledních let je také únorový Čundrbál v Prušánkách. Jsme vybaveni vlastní, kvalitní aparaturou, se kterou jsme schopni ozvučit i běžné sály kulturních domů či restaurací.

Naším heslem je: "Hrajeme pro radost a je to na nás znát"